بازدید استاندار محترم خوزستان از روند برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در استان

  انتخابات پارلمانی کشور عراق در شهرهای اهواز و شوش برای رای دهی شهروندان عراقی مقیم در خوزستان در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین  خارجی  استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه ٢٠ اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات مجلس عراق در اهواز گفت: انتخابات مجلس عراق علاوه بر داخل کشور عراق در ۱۴ کشور سه روز جلوتر از عراق و در جمهوری اسلامی ایران و ۱۵ استان کشور از جمله خوزستان در دو شهر اهواز و شوش و ۱۰ شعبه رای گیری صورت می‌گیرد.

استاندار خوزستان افزود: استان خوزستان بزرگترین حوزه انتخابیه در بین ده استان است و تمام اقدامات لازم جهت برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری با تقسیم کار بین نمایندگان کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق و دستگاه های دولتی در استان خوزستان کار انتخابات به خوبی پیش می رود.

شریعتی تصریح کرد: کلیه مراحل اجرایی انتخابات برعهده کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق صورت می‌گیرد و ما هیچ گونه دخالتی در این امر نداریم و امر پشتیبانی، برقراری نظم و امنیت، تدارک مکانهای برگزاری انتخابات و ملزومات مورد نیاز رفع مشکالات احتمالی و سایر موارد با دستگاه‌های دولتی است که خوشبختانه همه در این امر مشارکت داشتند.

تعداد واجدین شرایط رای اتباع عراقی مقیم و همچنین دارای گذرنامه با روادید معتبر بیش از ده هزار نفر برآورد شده است.

اتباع عراقی هنگام مراجعه برای رای دهی یک از مدارک لازم را مانند کارت هویت صادره از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، دفترچه اقامت و پناهندگی، گذرنامه دارای روادید مدت دار و برگ تردد را همراه داشته باشند.

گفتنی ست انتخابات عراق در ۱۴ کشور در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه شده و در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه نیز در عراق برگزار می‌شود.

1994