1398/05/31
SimpleGallery
جستجو تگ ها 

 

آخبار اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی
تاریخ: 1397/10/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 177 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان

دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان ، نشست مشترک سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان در خصوص رسیدگی به امور اتباع عراقی پناهنده در استان خوزستان و همچنین تردد اتباع عراقی در استان خوزستان ، برگزار گردید.

دراین دیدار فیصل سهیل سرکنسول عراق در اهواز اعلام کرد: دو کشور عراق و ایران مشترکات فراوانی دارند و این اشتراکات باعث نزدیک تر شدن روابط دو کشور شده است . ما تلاش ها و زحمات جمهوری اسلامی ایران در امر استقرار عراق وجنگ با داعش را هیچ گاه از یاد نخواهیم برد . وی گفت :  با رهبری مقام معظم رهبری و حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران گروهک تکفیری داعش را از کشور عراق خارج کردیم و دوباره امنیت به کشور عراق برگشت.وی افزود: لازمه برقراری امنیت و رشد دو کشور حمایت و تقویت روابط است . فیصل سهیل بیان داشت: استان خوزستان یک استان با اهمیت برای ما محسوب می شوند و ما در تلاش هستیم تا در امر تجارت ، زیارت عتبات در دو کشور و تردد مردم دو کشور مراودات با استان خوزستان را بیش از پیش افزایش دهیم سرکنسول عراق در خوزستان ، با تشکر از زحمات و تلاش های فراوان در جهت پذیرش پناهندگان در زمان جنگ و حکومت صدام بعثی و خدمات ارائه شده به آنان که تا کنون نیز ادامه دارد یاد آور شد: اینکه پناهندگان جمهوری اسلامی ایران را برای سکونت و اقامت انتخاب کردند ، بواسطه اسلامی بودن این کشور و داشتن مشترکات زیاد و رأفت اسلامی است . وی تاکید کرد : این کنسولگری آمادگی لازم برای همکاری در جهت رفع مشکلات احتمالی ورسیدگی به امور اتباع عراقی در خوزستان را دارد.

همچنین دراین دیدار حمید سیلاوی مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان ضمن تبیین خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان افزود : بیش از پنج هزار نفر از پناهندگان اتباع عراقی در خوزستان سکونت دارند و از تمامی امکانات لازم همانند سایر هموطنانمان استفاده میکنند. وی گفت : تمام تلاش خود را جهت خدمات رسانی به اتباع عراقی مقیم استان خوزستان معمول نموده ایم به طوریکه همه آنان در حال حاضر می توانند از خدمات آموزشی ، بهداشت و درمان ، اشتغال ، آموزش فنی و حرفه ای ، سواد آموزی ،بیمه سلامت و سایر خدمات استفاده کنند.

سیلاوی افزود: از همکاری دولت عراق جهت اعزام بیش از 148 هزارنفر از اتباع خارجی حدود 40 کشور جهان به مراسم اربعین حسینی (ع) که ازطریق مرزهای شلمچه، چزابه و مهران صورت پذیرفت کمال تشکر را داریم و خواستار استمرار و تقویت این همکاری در جهت حضور حداکثری اتباع کشورهای خارجی در عتبات مقدسه در طول سال هستیم. وی افزود: معتقدیم تلاش و سازماندهی برای حضور مستمر اتباع خارجی جهت زیارت عتبات عالیات می تواند زمینه ساز بهبود روابط بین مسلمانان و کشور های اسلامی گردد.

در ادامه این دیدار مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان همکاری در زمینه های تایید گواهی های ولادت ،فوت و سکونت پناهندگان عراقی ،تسهیل تردد مزدوجین اتباع عراقی با اتباع ایرانی ، رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران توسط اتباع عراقی مقیم و گردشگران و همچنین تشویق در جهت بازگشت داوطلبانه اتباع عراقی مقیم کشورمان را خواستار شدند.

کد: 47956
نویسنده خبر: اپراتور اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان
  • دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان
  • دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان
  • دیدار سرکنسول عراق در اهواز با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

اخبار اداره کل
خدمات بیمه ای و تحصیلی به اتباع خارجی مجاز همانند اتباع ایرانی ارائه می شود
مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: مهم ترین خدمت ما به اتباع خارجی افغانی – عراقی و دیگر اتباع این است که همه آنها مانند ایرانی ها در یک مدرسه در حال تحصیل هستند که این نشان از وحدت و نبود تبعیض نژادی و ملیتی است. دانش آموزانی که در سطح مدارس استان خوزستان در حال تحصیل هستند بیشتر از 3 هزار نفر هستند که از امکانات و موهبت جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند. حمید سیلاوی اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهاجر پذیر در جهان شناخته شده است ولی این مهاجرت پذیری بیشتر از جنس جذب مهاجر کشورهای دیگرنیست که برای تامین نیروی کار و جبران کمبود جمعیت خود به دنبال جذب نخبگان مهاجر از دیگر کشورها آن هم به شکل انتخابی هستند بلکه اکثر مهاجرتها به ایران به علت وضع متلاطم و ناپایدار کشورهای همسایه است که جمهوری اسلامی ایران با آغوش باز آنان را پذیرفته است و این نشان از انسان دوستی و بشر دوستی این مرز و بوم اسلامی است. مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اضافه نمودند. استان خوزستان برای اقامت اتباع افغانی کاملاً ممنوعه است و بجز سکونت در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند ، همه اتباع افغانی می بایست سریعاً خوزستان را به مقصد استان های غیر ممنوع ترک کنند . ضمن اینکه مردم شریف خوزستان باید آگاه باشند که از بکار گیری اتباع افغانی در کارهاو حرف بدون مجوز قانونی جداً خودداری نمایند. سیلاوی ادامه داد : در جهت ادامه خدمات به اتباع خارجی مجازین تا کنون 6431 نفر از اتباع خارجی بیمه تکمیلی شده اند و در جهت کمک به درمان آنان با همکاری کمیساریا عالی در امور پناهندگان سازمان ملل متحد اقدامات زیادی صورت گرفته است. سایر اتباع خارجی در صورتی که اقامت آنها قانونی شود از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره مند خواهند شد و ما تاکید می کنیم که اتباع خارجی غیر مجاز برای اقامت و استمرار سکونت در ایران اسلامی می بایست مسیر خود را قانونی کنند و از تخلف حضور غیر قانونی که یقیناً ما با این شیوه اقامت بر خورد خواهیم کرد ، خودداری نمایند.

مدیرکل

 

علیرضا گوروئی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی

پیوندهای مفید

پیوندهای مرتبط