1398/05/31
SimpleGallery
جستجو تگ ها 

 

آخبار اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی
تاریخ: 1397/10/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 116 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان

تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان سرپرست دفترفرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران و هیئت همراه ضمن سفر به استان با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان دیدار و گفتگو نمودند. در این دیدار که در محل اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان صورت پذیرفت طرفین در خصوص مسائل و موارد اتباع خارجی مقیم و غیر مقیم استان خوزستان و چگونگی همکاری در جهت خدمات رسانی و اجرای طرح ها و پروژه های مشترک بحث و تبادل نظر نمودند. سرپرست این هیئت هدف از سفر به استان خوزستان را دیدار با مسئولین استانی ذکر نمود و افزود:

در جمهوری اسلامی ایران برای اتباع خارجی به خصوص پناهندگان کارهای بزرگی صورت گرفته که ما  کمال تقدیر و تشکر را در این زمینه از دولت جمهوری اسلامی داریم و افزود: برخی از کارهای بزرگی که در ایران برای پناهندگان در این خصوص انجام شده در هیچ کشوری صورت نپذیرفته است. رضا کاوش گفت: در این زمینه دو کار بزرگ و مهم صورت پذیرفته که آنها را به عنوان الگو در سازمان ملل می توان مطرح نمود. اول دستور مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی چه مجاز و چه غیر مجاز در مدارس مناطق غیر ممنوعه و دیگر طرح بیمه همگانی.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران پناهندگان را بعنوان مهمان پذیرفته و خدمات شایانی به آنان کرده است. ایران یکی از کشورهای موفق در امر پذیرش پناهندگان است و دومین کشور است که بیشترین پناهندگان افغانی و عراقی را در خود جای داده است . وی همچنین بیان داشت: استان خوزستان یکی از استان های مهم ایران است و خوشبختانه خدمات رسانی به اتباع خارجی در این استان قابل تقدیر و قابل ملاحظه می باشد. طرح ها و پروژه های زیادی مربوط به پناهندگان در استان خوزستان در حال انجام است که به توانمند سازی اتباع خارجی ،آموزش، سواد آموزی ، بهداشت و درمان ، بهزیستی ، فنی و حرفه ای و دو پروژه مهم احداث مدرسه 6 کلاسه در کوی مندلی اهواز و گاز کشی و گاز رسانی به مهمانشهر بنی نجار گتوند اشاره کرد.

 سرپرست هیات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اضافه کرد: در دیدار با مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی خوزستان بر ادامه فعالیت های مشترک در چندین طرح و پروژه از جمله در مسائل بهداشتی و درمانی ، بهزیستی ،آموزش و پرورش ، سواد آموزی، فنی و حرفه ای و توانمند سازی اتباع خارجی و همچنین اجرای 6 پروژه به توافق رسیدیم که در سال 2019 بتوانیم انجام دهیم .

کاوش اضافه کرد: استان خوزستان در خدمات رسانی به پناهندگان طبق کنوانسیون مصوب 1951 و پروتکل پیوستی طبق استانداردهای موجود عمل کرده و در جاهایی نیز بیش از حد انتظار اقدام نموده است. یکی از اقدامات موثر دراستان را می توان ایجاد امنیت نسبی برای اتباع خارجی و فعالیت خوب کمیته حل اختلاف که به عنوان الگو در کشور به عنوان کمیته حل اختلاف سیار، معرفی شده است.

سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی در امور پناهندگان جنوب گفت: در بازدیدی که از مهمانشهر بنی نجار گتوند و نیزسکونتگاه های پر جمعیت اتباع خارجی داشته ایم ،ملاحظه شد که زمینه مناسبی برای آنان در جهت معیشت و اشتغال مهیا شده است . همچنین چندین طرح و پروژه از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشند.

در این نشست حمید سیلاوی مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان بر لزوم اجرای پروژه های ضروری و برابر مجموعه طرح های راهبردی برای پناهندگان از جمله بازگشت داوطلبانه ، دسترسی به سر پناه و خدمات اجتماعی اساسی ، معیشت و تقویت غذایی ،حمایت اجتماعی ، حفاظت محیط زیست و اسکان مجدد  و همچنین مشارکت فعال در پروژه های سلامت از جمله نهادینه نمودن رویکرد کشاورزی پایدار و بهبود معیشت جوامع پناهنده ، انجام فعالیت های اقتصادی پایدار، اجرای پروژه های عام المنفعه و مشارکت در طرح های استانی تاکید کرد.

سیلاوی افزود: در پیگیری های قبلی ماخواهان فعالیت دانرهای فعال در امررفع مشکلات پناهندگان و مسایل زیست محیطی در استان بودیم که خوشبختانه باشروع پروژه گاز رسانی واحداث مدرسه 6 کلاسه در مناطق پر تراکم اتباع خارجی پناهنده ،همچنین تامین ملزومات مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی ،مدارس مناطق سکونتگاهی اتباع خارجی آغاز شده و امید است در سال 2019 میلادی با معرفی 48 پروژه عمرانی، بهداشتی ودرمانی ،آموزشی ، ارتقا مهارت و اجتماعی ، این فعالیت ها و حضور بیشتر شود. وی افزود: در سال جاری یعنی 2018 میلادی نیز 15 طرح و پروژه و با تامین اعتبار به موقع تا پایان سال تمامی آنان تکمیل و مورد بهره برداری خواهند رسید.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان افزود: با توجه به فعالیت خوب ادارات و سازمانهای مختلف در این زمینه از جمله بهزیستی ، نهضت سواد آموزی ، آموزش و پرورش ، دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و دزفول و فنی و حرفه ای ، انتظار افزایش اعتبارات و امکانات وتجهیزات را داریم.  وی افزود : در همین راستا تامین اعتبار احداث مدرسه 12 کلاسه در شهرستان شوش و یا اهواز ، تامین اتوبوس درمانی سیار ،تجهیزات بهداشتی و درمانی و تجهیزات آموزشی و تحصیلی و طرح ها و پروژه های جنگلداری و منابع طبیعی وسایر طرح ها را انتظار داریم.  سیلاوی بیان داشت : طرح تامین اعتبار بلاعوض و یا وام جهت کارگاه های اشتغال زائی که در سال 1395 انجام دادیم ، طرح موفقی در جهت ایجاد اشتغال بوده که در سال 2019 میلادی نیز آن را پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه این سفر هیئت ضمن بازدید از پروژه های در حال انجام ، از سکونتگاه های اتباع عراقی و اتباع افغانستانی بازدید کرده و از نزدیک با تعدادی از آنها دیدار داشتند.

کد: 47672
نویسنده خبر: اپراتور اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

اخبار اداره کل
خدمات بیمه ای و تحصیلی به اتباع خارجی مجاز همانند اتباع ایرانی ارائه می شود
مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: مهم ترین خدمت ما به اتباع خارجی افغانی – عراقی و دیگر اتباع این است که همه آنها مانند ایرانی ها در یک مدرسه در حال تحصیل هستند که این نشان از وحدت و نبود تبعیض نژادی و ملیتی است. دانش آموزانی که در سطح مدارس استان خوزستان در حال تحصیل هستند بیشتر از 3 هزار نفر هستند که از امکانات و موهبت جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند. حمید سیلاوی اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهاجر پذیر در جهان شناخته شده است ولی این مهاجرت پذیری بیشتر از جنس جذب مهاجر کشورهای دیگرنیست که برای تامین نیروی کار و جبران کمبود جمعیت خود به دنبال جذب نخبگان مهاجر از دیگر کشورها آن هم به شکل انتخابی هستند بلکه اکثر مهاجرتها به ایران به علت وضع متلاطم و ناپایدار کشورهای همسایه است که جمهوری اسلامی ایران با آغوش باز آنان را پذیرفته است و این نشان از انسان دوستی و بشر دوستی این مرز و بوم اسلامی است. مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اضافه نمودند. استان خوزستان برای اقامت اتباع افغانی کاملاً ممنوعه است و بجز سکونت در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند ، همه اتباع افغانی می بایست سریعاً خوزستان را به مقصد استان های غیر ممنوع ترک کنند . ضمن اینکه مردم شریف خوزستان باید آگاه باشند که از بکار گیری اتباع افغانی در کارهاو حرف بدون مجوز قانونی جداً خودداری نمایند. سیلاوی ادامه داد : در جهت ادامه خدمات به اتباع خارجی مجازین تا کنون 6431 نفر از اتباع خارجی بیمه تکمیلی شده اند و در جهت کمک به درمان آنان با همکاری کمیساریا عالی در امور پناهندگان سازمان ملل متحد اقدامات زیادی صورت گرفته است. سایر اتباع خارجی در صورتی که اقامت آنها قانونی شود از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره مند خواهند شد و ما تاکید می کنیم که اتباع خارجی غیر مجاز برای اقامت و استمرار سکونت در ایران اسلامی می بایست مسیر خود را قانونی کنند و از تخلف حضور غیر قانونی که یقیناً ما با این شیوه اقامت بر خورد خواهیم کرد ، خودداری نمایند.

مدیرکل

 

علیرضا گوروئی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی

پیوندهای مفید

پیوندهای مرتبط