1398/05/31
SimpleGallery
جستجو تگ ها 

 

آخبار اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی
تاریخ: 1397/06/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 424 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
ساخت مدارس در استان خوزستان با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان و تشکل های مردم نهاد بین المللی

ساخت مدارس در استان خوزستان با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان  و تشکل های مردم نهاد بین المللی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان ، حمید سیلاوی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اعلام کرد این اداره کل برای اولین بار برنامه احداث مدارس با مشارکت کمیساریای عالی در امور پناهندگان سازمان ملل و تشکل های مردم نهاد بین المللی در استان خوزستان را پیگیری و اجرا می نماید ، وی گفت : از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا می توان به احداث مدرسه 5 کلاسه در گتوند در سال گذشته و آغاز احداث مدرسه 5 کلاسه دیگر در منطقه کوی مندلی اهواز در سال جاری اشاره کرد. سیلاوی بیان داشت: مدرسه 5 کلاسه احداثی در شهرستان گتوند با اعتبار 4 میلیارد ریال طی سال گذشته تکمیل و با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خوزستان کلیه تجهیزات و لوازم آموزشی مورد نیاز آن تأمین و به بهره برداری رسید.
حمید سیلاوی افزود: به جهت جذب و استفاده از این اعتبارات که با پیگیری مستمر این اداره کل و با موافقت وزارت کشور و کمیساریای عالی سازمان ملل صورت گرفت، علاوه بر دو مدرسه مذکور اعتباراحداث مدرسه 12 کلاسه دیگری برای سال 2019 مصوب گردیده و مقرر شده که این کار با مشارکت خیرین مدرسه ساز استان و اداره کل نو سازی و تجهیز مدارس استان خوزستان در سال آینده میلادی صورت پذیرد.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اعلام کرد: علاوه بر بحث احداث مدارس مشارکتی با نهادهای مردم نهاد بین المللی ، موضوع تجهیز مدارس نیز از محل همین اعتبارات در دستور کار این اداره کل قرار داشته است که در همین راستا تجهیزات و لوازم مورد نیاز از جمله کولر گازی ، میز و صندلی، نیمکت، کیت های آموزشی ،سیستم های کامل رایانه ،چاپگرو لوازم تحریر برای مدارس و دانش آموزان تهیه و در اختیار مدارس دارای دانش آموزان اتباع خارجی قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از 2600 دانش آموز اتباع خارجی مقیم استان خوزستان در مدارس استان خوزستان و در مقاطع سه گانه در حال تحصیل هستند.

کد: 44322
نویسنده خبر: اپراتور اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • ساخت مدارس در استان خوزستان با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان  و تشکل های مردم نهاد بین المللی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

اخبار اداره کل
خدمات بیمه ای و تحصیلی به اتباع خارجی مجاز همانند اتباع ایرانی ارائه می شود
مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: مهم ترین خدمت ما به اتباع خارجی افغانی – عراقی و دیگر اتباع این است که همه آنها مانند ایرانی ها در یک مدرسه در حال تحصیل هستند که این نشان از وحدت و نبود تبعیض نژادی و ملیتی است. دانش آموزانی که در سطح مدارس استان خوزستان در حال تحصیل هستند بیشتر از 3 هزار نفر هستند که از امکانات و موهبت جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند. حمید سیلاوی اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهاجر پذیر در جهان شناخته شده است ولی این مهاجرت پذیری بیشتر از جنس جذب مهاجر کشورهای دیگرنیست که برای تامین نیروی کار و جبران کمبود جمعیت خود به دنبال جذب نخبگان مهاجر از دیگر کشورها آن هم به شکل انتخابی هستند بلکه اکثر مهاجرتها به ایران به علت وضع متلاطم و ناپایدار کشورهای همسایه است که جمهوری اسلامی ایران با آغوش باز آنان را پذیرفته است و این نشان از انسان دوستی و بشر دوستی این مرز و بوم اسلامی است. مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اضافه نمودند. استان خوزستان برای اقامت اتباع افغانی کاملاً ممنوعه است و بجز سکونت در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند ، همه اتباع افغانی می بایست سریعاً خوزستان را به مقصد استان های غیر ممنوع ترک کنند . ضمن اینکه مردم شریف خوزستان باید آگاه باشند که از بکار گیری اتباع افغانی در کارهاو حرف بدون مجوز قانونی جداً خودداری نمایند. سیلاوی ادامه داد : در جهت ادامه خدمات به اتباع خارجی مجازین تا کنون 6431 نفر از اتباع خارجی بیمه تکمیلی شده اند و در جهت کمک به درمان آنان با همکاری کمیساریا عالی در امور پناهندگان سازمان ملل متحد اقدامات زیادی صورت گرفته است. سایر اتباع خارجی در صورتی که اقامت آنها قانونی شود از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره مند خواهند شد و ما تاکید می کنیم که اتباع خارجی غیر مجاز برای اقامت و استمرار سکونت در ایران اسلامی می بایست مسیر خود را قانونی کنند و از تخلف حضور غیر قانونی که یقیناً ما با این شیوه اقامت بر خورد خواهیم کرد ، خودداری نمایند.

مدیرکل

 

علیرضا گوروئی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی

پیوندهای مفید

پیوندهای مرتبط