1398/05/31
SimpleGallery
جستجو تگ ها 

 

آخبار اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی
تاریخ: 1397/02/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 230 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بازدید استاندار محترم خوزستان از روند برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در استان

بازدید استاندار محترم خوزستان از روند برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در استان

  انتخابات پارلمانی کشور عراق در شهرهای اهواز و شوش برای رای دهی شهروندان عراقی مقیم در خوزستان در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین  خارجی  استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه ٢٠ اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات مجلس عراق در اهواز گفت: انتخابات مجلس عراق علاوه بر داخل کشور عراق در ۱۴ کشور سه روز جلوتر از عراق و در جمهوری اسلامی ایران و ۱۵ استان کشور از جمله خوزستان در دو شهر اهواز و شوش و 10 شعبه رای گیری صورت می‌گیرد.

استاندار خوزستان افزود: استان خوزستان بزرگترین حوزه انتخابیه در بین ده استان است و تمام اقدامات لازم جهت برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری با تقسیم کار بین نمایندگان کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق و دستگاه های دولتی در استان خوزستان کار انتخابات به خوبی پیش می رود.

شریعتی تصریح کرد: کلیه مراحل اجرایی انتخابات برعهده کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق صورت می‌گیرد و ما هیچ گونه دخالتی در این امر نداریم و امر پشتیبانی، برقراری نظم و امنیت، تدارک مکانهای برگزاری انتخابات و ملزومات مورد نیاز رفع مشکالات احتمالی و سایر موارد با دستگاه‌های دولتی است که خوشبختانه همه در این امر مشارکت داشتند.

تعداد واجدین شرایط رای اتباع عراقی مقیم و همچنین دارای گذرنامه با روادید معتبر بیش از ده هزار نفر برآورد شده است.

اتباع عراقی هنگام مراجعه برای رای دهی یک از مدارک لازم را مانند کارت هویت صادره از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، دفترچه اقامت و پناهندگی، گذرنامه دارای روادید مدت دار و برگ تردد را همراه داشته باشند.

گفتنی ست انتخابات عراق در ۱۴ کشور در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه شده و در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه نیز در عراق برگزار می‌شود.

کد: 41608
نویسنده خبر: اپراتور اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • بازدید استاندار محترم خوزستان از روند برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در استان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

اخبار اداره کل
خدمات بیمه ای و تحصیلی به اتباع خارجی مجاز همانند اتباع ایرانی ارائه می شود
مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: مهم ترین خدمت ما به اتباع خارجی افغانی – عراقی و دیگر اتباع این است که همه آنها مانند ایرانی ها در یک مدرسه در حال تحصیل هستند که این نشان از وحدت و نبود تبعیض نژادی و ملیتی است. دانش آموزانی که در سطح مدارس استان خوزستان در حال تحصیل هستند بیشتر از 3 هزار نفر هستند که از امکانات و موهبت جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند. حمید سیلاوی اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهاجر پذیر در جهان شناخته شده است ولی این مهاجرت پذیری بیشتر از جنس جذب مهاجر کشورهای دیگرنیست که برای تامین نیروی کار و جبران کمبود جمعیت خود به دنبال جذب نخبگان مهاجر از دیگر کشورها آن هم به شکل انتخابی هستند بلکه اکثر مهاجرتها به ایران به علت وضع متلاطم و ناپایدار کشورهای همسایه است که جمهوری اسلامی ایران با آغوش باز آنان را پذیرفته است و این نشان از انسان دوستی و بشر دوستی این مرز و بوم اسلامی است. مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اضافه نمودند. استان خوزستان برای اقامت اتباع افغانی کاملاً ممنوعه است و بجز سکونت در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند ، همه اتباع افغانی می بایست سریعاً خوزستان را به مقصد استان های غیر ممنوع ترک کنند . ضمن اینکه مردم شریف خوزستان باید آگاه باشند که از بکار گیری اتباع افغانی در کارهاو حرف بدون مجوز قانونی جداً خودداری نمایند. سیلاوی ادامه داد : در جهت ادامه خدمات به اتباع خارجی مجازین تا کنون 6431 نفر از اتباع خارجی بیمه تکمیلی شده اند و در جهت کمک به درمان آنان با همکاری کمیساریا عالی در امور پناهندگان سازمان ملل متحد اقدامات زیادی صورت گرفته است. سایر اتباع خارجی در صورتی که اقامت آنها قانونی شود از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره مند خواهند شد و ما تاکید می کنیم که اتباع خارجی غیر مجاز برای اقامت و استمرار سکونت در ایران اسلامی می بایست مسیر خود را قانونی کنند و از تخلف حضور غیر قانونی که یقیناً ما با این شیوه اقامت بر خورد خواهیم کرد ، خودداری نمایند.

مدیرکل

 

علیرضا گوروئی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی

پیوندهای مفید

پیوندهای مرتبط